24 Nisan 2015 Cuma

Haberleer!: "Carry On" kapağı çıktı!

Merhabalar! Eleanor&Park, Fangirl kitapları ile gönlümüze taht kurmuş yazar Rainbow Rowell bugün resmi hesabından "Carry On" kapağını yayınladı.

Simon Snow just wants to relax and savor his last year at the Watford School of Magicks -- but no one will let him.
His girlfriend broke up with him, his best friend is a pest, and his mentor keeps trying to hide him away in the mountains where maybe he'll be safe.
Simon can't even enjoy the fact that his roommate and longtime nemesis is missing, because he can't stop worrying about the evil git.
Plus there are ghosts. And vampires. And actual evil things trying to shut Simon down. When you're the most powerful magician the world has ever known, you never get to relax and savor anything.
Carry On is a ghost story, a love story, a mystery and a melodrama. It has just as much kissing and talking as you'd expect from a Rainbow Rowell story-but far, far more monsters.
Okuyanlar bilir "Carry On" bir Fanficton. Yani Fangirl'deki fan fiction macerası ayrı bir kitap olarak buradan devam edecek. Bana konusu çok ilginç geldi. Zaten Fangirl okurken de aradaki fan fictionları çok beğenmiştim. Yalnız bir sorunumuz var. Ben Fangirl'ü hala bitirmedim .s Kitap okuma özürlüsü olduğum haftaya denk gelmişti. Yakın zamanda onu da bitirmeli en iyisi.


Kitabımız 6 Ekim'de satışa sunulacak. Tabii ülkemiz de ne zaman çıkar muamma. zira hala Eleanor&Park ve Fangirl bile çevirilemedi. Böyle zamanlarda İngilizce seviyeme şükrediyorum :D Büyük ihtimalle ben de çoğumuz gibi orjinal dilinde okurum. 

KİTAPLI GÜNLER!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Tasarım: Şevval & Moka