30 Aralık 2018 Pazar

Yeni Yıl Yeni Kararl- hahaha hayır.Bu yayını bu şarkı eşliğinde yazıyorum. Siz de okurken dinleyebilirsiniz ^^

Sevgili blogum ve arkadaşlarım, işte bir yılın daha sonuna geldik. Yeni yıl kararları almamayı öğrendim uzun zaman önce o yüzden bu bir eski yıla bakış yazısı olacak. Bakalım 2018 benim için nasıl geçmiş..

2018 benim için çok sarsıntılı ve değişken bir yıl oldu. Gerek üniversite sınavına tekrar hazırlanmam gerek üniversite kazanmam gerekse yazın kendi paramı kazanmam sürekli inişli çıkışlıydı her şey. Bu yılda daha büyüdüğümü ve olgunlaştığımı hissedebiliyorum. 

Öncelikle dönem başında sınav için gittiğim dershane o kadar kötüydü ki.. Bu seneki yazılarımdan bulabilirsiniz, ortamım aşırı tuhaftı ve her türden insanla karşılaştım. Bence bu yetişkin olabilmenin ilk adımıydı. Çünkü ileride eminim değişik insanlarla karşılaşacağım ve onlardan kaçamayacağım zamanlar olacak. Patronum, iş arkadaşım veya öğretmenim vs. İnsanlara katlanabilmeyi ve istemesem de ortama uyum sağlamayı öğrendim.

Daha düzenli oldum diyebilirim. En azından günümü planlamayı öğrendim ve biraz daha minimalist yaşamaya başladım. Gereksiz harcamalar yapmıyorum ve para idaresi konusunda iyileştim.

Sanırım biraz gerçekçi olmaya başladım. Bilemiyorum bu artık üniversiteye geçmenin verdiği bir ağırlık mı ama kararlarımı daha düşünerek veriyorum artık. Duygularımdan daha çok -ah bunu yazmak çok acı veriyor bana- aklımı kullanmaya başladım. Çünkü buranın hayalperestlere göre bir yer olmadığını biliyorum artık...

Bu sene yukarıda da yazdığım gibi ilk defa kendi paramı kazandım. Salda Gölü'nde bir gözlemecide çalıştım yaklaşık 1,5 ay. Gerçekten çok yorucuydu ama benim için muhteşem bir deneyim oldu. Tuhaf müşterilerle karşılaştım, hoş sohbet insanlar da vardı. Ama en çok hoşuma giden kendi ayaklarım üstünde durabilme hissiydi. Bu zamana kadar hep ailemden harçlık alıyordum ve kötü hissediyordum biraz. O yüzden kendi paramı kazanmak bana iyi hissettirdi :')

Yine de bu senenin çok verimli geçtiğini söyleyemeyeceğim. Yapmak istediğim şeyleri yapamadım böyle sınav geçince şunu şunu yaparım OooooO diyordum aah ah gençlik işte :DD

Umarım 2019 sağlıkla ve huzurla geçen bir yıl olur. Artık tek temennim bu yönde. Sağlık olduktan sonra gerisi teferruat gibi geliyor :')

Herkese Mutlu Yıllar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Umarım 2019 size şans, mutluluk ve süperli şeyler getirir *^*


2 yorum:

  1. 2019 yılının sana sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini dilerim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkür ederiiiiim. Umarım 2019 hepimiz için hayırlı ve güzel geçer :')

      Sil

Tasarım: Şevval & Moka