16 Şubat 2021 Salı

Kocamannn bir kitap alışverişi

    Herkese merhabalar! Umarım herkes sağlıklıdır ve keyfiniz yerindedir. 2021 yılının ikinci ayında daha az önce aralık'ta yazdığım yazının yayınlanmayıp taslaklarda kaldığını fark ettim :'))) Klasikleşmiş bir eski yıla veda yazısı yayınlayamamışım ne yazık ki, olsundu.

    Çok uzun bir ocak ayı oldu, kasım-aralık ve ocak ayı benim için sadece ders çalışmak ile geçti. Kesin AA gelir dediğim dersten BA, çekilmeyi düşündüğüm dersten ise AA aldım :')) Yine hayat bir şekilde ters köşe etti beni sevgili blogum. Şimdi şubat ayında bol bol dinlendim, okumak istediğim kitaplar vardı ve bunun için toplu bir kitap alışverişi yaptım. Dune serisini şubat ayının başında aldım ancak kargo gelir gelmez memlekete gittiğimiz ve iki hafta köyde olduğum için burada paylaşamadım.

    Bu ay sadece bilim kurgu kitapları aldım çünkü akademik okuma yapmaktan o kadar sıkıldım ki, artık zevk için okuyamaz oldum. Okuma alışkanlığımı geri kazanmak için böyle bir alışveriş yaptım ve iyi ki de yapmışım çoktan 4 kitap okudum bile aldıklarımdan :')


Dune Serisi -Frank Herbet

Dune serisini bayadır okumak istiyordum. Finallerim biter bitmez, ilknokta'nın sitesinden ilk 5 kitabı aldım set şeklinde. Fiyat da gayet uygundu sonra ne göreyim seri 6 kitapmış lol Normalde asla tüm kitapları alıp seriye başlamam çünkü ya beğenmezsem değil mi, ama nedense bu seriyi beğeneceğimden çok emindim ve böyle bir riske girdim. iyi ki de girmişim çünkü ilk iki kitabı 1.5 haftada bitirdim. Uzun olmasına rağmen inanılmaz akıcı iki kitaptı. Detaylı yorumlarını bloga girmek istiyorum sonra.

Görünmez Adam- H.G Wells

Çocukken çokkk severdim bu kitabı ve şimdi normal versiyonunu okumak istedim. İlkokulda okuduğum için detayları çok net hatırlayamıyorum ama ne yazık ki sonunu hatılıyorum kitabın. Yine de sabırsızlanıyorum okumak için. 

Ursula K. Le Guin

 -Orsinya Öyküleri (Öykü)
-Dünyanın Kıyısında Dans (Denemeler)
-Anlatış (Roman)
-Sürgün Gezegeni (Roman)

Ursula K. Le Guin de hep okumak istediğim bir yazardı (her ne kadar evde mülksüzler olsa da ve ben okumamış olsam da) ilknokta'da 14 Şubat indirimleri kapsamında bu 4 kitap set şeklinde çok uygun fiyata geliyordu. Dedim fırsat bu fırsat Atlantisli al hemen. 4 kitabın içinde farklı türler olması cezbetti beni daha çok. Dünyanın Kıyısında Dans'ı okumak için çok sabırsızlanıyorum. 

Mort -Terry Pratchett

BİR DİSKDÜNYA ROMANI. O kadar çooook istiyordum bu kitabı okumak. Gelir gelmez buna başladım ilk ve bir günde bitirdim. Uzun zamandır bu kadar komik bir kitap okumamıştım. Maalesef diskdünya kitapları çok çok pahalı o yüzden bulabilirsem seriye pdf olarak devam edeceğim T-T Bunun da yorumunu bloga girmek istiyorum. 

Jack London

-Ademden Önce
-Kırmızı Veba

Dürüst olayım bu iki kitabı kargo ücreti ödememek için aldım çünkü fiyat sınırının altında kalıyordum :'DDD Jack London favori yazarlarımdan biri olduğu için bu fiyat şeysini onun kitapları ile kapatmak istedim. Kırmızı Veba 1912'de yazılmış ve 2013'te geçen bir vebayı anlatıyor, yazılmış ilk "kıyamet senaryolu" kitaplardan biri bildiğim kadarıyla. Bu kitap da çok ince zaten, hemen bitiririm diye düşünüyorum. 


Şimdilik bu kadar ama yazmak istediğim çooook yazı var bloga. Köyden fotoğraflar paylaştığım bir gezi yazısı da dahil :') Umarım hepsini yazabilirim.


BİR SONRAKİ YAYINDA GÖRÜŞMEK ÜZEREEEEEE

2 yorum:

  1. Kafamda almayi planladığım kitaplar hep bunlar. Dune serisi ne zamandır aklımda yorum yazını bekliyorum:))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. En kısa zamanda yorumunu gireceğim, seriyi şimdiden beğendim umarım siz de benim gibi keyifle okursunuz :)

      Sil

Tasarım: Şevval & Moka