30 Kasım 2020 Pazartesi

Kasım raporu

27 Kasım 

Kasım ayının bitmek üzere olduğuna inanamıyorum, daha dün sanki 1 Kasım'mış gibi.... 

O kadar yoğun bir aydı ki 3 gündür başım ağrıyor, uykusuzluktan ve yorgunluktan. Sınavlar, ödevler, sunumlar, annemler evde değildi haliyle ev işleri, temizlik, yemek derken kendimi bir anda kasım sonunda buluverdim. Haftaya da ales var ama hiç çalışamadım o kadar kitap almama rağmen. Neyse artık sağlık olsun.

    Sağlık demişken kiminle konuşsam covid kapmış oluyor, çember daralıyor gibi hissediyorum hiçbir yere çıkmadığım için kendim hakkında endişeli değilim ama annem hala okula gidip geliyor, onun için biraz endişeliyim. Umarım sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatırız ama sanki herkes bir gün kapacak gibi o yüzden sanırım hafif şekilde atlatmayı dilemek bu noktada en mantıklısı olacak gibi.

10 gündür abimin bir arkadaşı bizde kalıyordu, annesi tüberkülozmuş ve annesini burada bir hastaneye yatırmışlar çocuğun Ankara'da kalacak yere ihtiyacı varmış. O kadar yakın bile değiller abimle ama abim çocuğun zor durumda olduğunu düşünerek kabul etti. Çok kızdım ona çünkü çocuk bu tehlikeli dönemde hastaneye gidip annesini ziyaret ediyordu, bir risk altına girmiştik. İşin kötüsü sonradan anlaşıldı çocuk kötü bir durumda da değilmiş maddi durumları iyi çıktı.... Çok sinirlendik ama bunu çocuk geldikten sonra öğrendiğimiz için artık çok geçti. Çocuk bizde tam 9 gün kaldı, hepimiz diken üstündeydik. İnsanlar gerçekten çok anlayışsız ya ve çocuğun kendisi de çok afedersiniz davar biriydi, düzgünce teşekkür bile etmedi. Dün sabah saatlerinde abime bi hoşçakal diyip gitmiş. İnşallah hiçbir şey olmamıştır..... Hala sinirleniyorum düşündükçe. Allahtan annesi iyiymiş, umarım en kısa zamanda tamamen iyileşir. 

Ayrıca bu hafta çok fazla seminere katıldım, kendimi aşırı boş hissediyorum herkes bi eğitimlere katılıp bir şeyler alıyor sertifika falan. 3. sınıf olunca bu sene iyice strese girdim ne yapacağım hiç deneyimim yok staj konusunda diye. Psikoloji bölümünde stajlar fazlasıyla sıkıntılı, öyle ki öğrenciler staj için para ödüyor. Hocalarımız sık sık bu konuda bizi uyarıyorlar ama yapacak bir şey yok sanırım illa bir yerden başlamak gerekiyor. Yüksek lisansı yurtdışında yapmak istediğim için para biriktiriyorum ve ortalama yapıyorum ama deneyimim olmadığı sürece hiçbir program beni kabul etmeyecek.. Keşke bir araştırma projesine katılabilsem. Bu durum beni fazlasıyla germeye başladı. Gelecek kaygısı UGHKJadsklfs.

30 Kasım

Ben bu satırları yazarken 3 tane hocam sisteme ödev yüklediler ve korkunç bir hafta sonu geçirdim. Politika teorisi dersinden çekilmeyi bile düşündüm, ödev gerçekten çok zordu. Neyse ki şu an sakinim ve ödevleri yapıp yolladım. 

Şimdi Kasım ayında neler izlediğimden bahsedeceğimmmmm. Çok yoğun bir ay olduğu için pek bir şey izleyemedim.

-The Adams Family (2019): Bunu fin bir arkadaşımla seyrettik, amacımız cadılar bayramında seyretmekti ama nasip olmadı ve kendisi film yerine animasyonu indirmiş yanlışlıkla :'D Keyifli bir animasyondu ama çok da gerekli miydi sanmıyorum.

-Ju-On: The Grudge (2002): Filmi gece 2'de seyrettim ve korkunç olmamasına rağmen evde tek olduğum ve dışarıdan sesler duyduğum için film sonrası korktum.... kedim de gelip battaniyemin altından içeri girince ufak çapta bir kalp krizi geçirmiş olabilirim. Ama yine de güzel bir filmdi, korkunç olsun ama öyle çok da korkutmasın diyorsanız bu filmi seyredebilirsiniz.

-Legally Blonde (2001): Klasik bir film, izleyemeyen yoktur diye düşünüyorum :'))

-Ordinary Fascism (1965): Politika dersi için izledim. Rus yapımı, Adolf Hitler yönetimini korkunç bir gerçeklikle anlatan bir belgeseldi. Çekimlerde gerçek görüntüler kullanılmış ve ilk kez böylesi görüntülerle bir ikinci dünya savaşı belgeseli seyrettim. Eğer bu konularda ilginiz varsa kesinlikle tavsiye ediyorum, pişman olmayacaksınız.

 
    Kasım ayı raporum bu kadardı, umarım aralık ayı kasım ayından daha iyi geçer T-T
Herkese sağlıklı bir ay diliyorum.

3 yorum:

 1. blogunuzu yeni keşfettim.çok hoş bir blog.belgeseli not aldım bakacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba! Uğradığınız için çok teşekkürler. Belgeseli türkçe altyazılı ile bulmak mümkün, bulamazsınız size seve seve link yollayabilirim. Sevgilerimle :)

   Sil
 2. Güzel bir liste teşekkürler :))

  YanıtlaSil

Tasarım: Şevval & Moka